ogloszenia.debica.pl
Dębicki serwis ogłoszeniowy

Dodaj Ogłoszenie
Potwierdź
Kasuj

Ogłoszenia w serwisie: 4582 / Ogłoszenia oczekujące: 185
Szuk. zaawan.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z RODO są umieszczone w Polityce prywatności
Serwis używa CIASTECZEK. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na swoim komputerze zgodnie z regulaminem serwisu
Nowe Mieszkania Dębica

Różne - Wszystkie \ Różne \ Wczasy

Nr ogłoszenia 122985 z dnia 2020-09-07 / OFERTA OD FIRMY

Polska

Polska / Wyc. Objazdowe / SZLAK KOPERNIKA
Termin:19.09 - 21.09.2020
Wyjazd:Kraków
Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
Cena: 579 PLN
Program SZLAK KOPERNIKA - ELBLĄG, FROMBORK, PIENIĘŻNO, LIDZBARK WARMIŃSKI
1 dzieńyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Elbląga. Zabytkowy układ ulic Starego Miasta pozostaje niezmienny od średniowiecza. Elbląska katedra św. Mikołaja jest jednym z najstarszych obiektów sakralnych miasta, a w surowym, gotyckim wnętrzu możemy doświadczyć tchnienia przeszłości. Historyczny układ urbanistyczny Starówki z podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym z charakterystyczną Ścieżką Kościelną to miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. Zbudowana w XIV wieku Brama Targowa będąca częścią nieistniejących już murów miejskich dziś jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem i doskonałym punktem widokowym. Zrewitalizowany Bulwar Zygmunta Augusta stał się ulubionym miejscem spacerów i relaksu elblążan. Następnie udamy się do Fromborka. Do najwyższej światowej klasy dóbr architektonicznych zaliczany jest kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego. Najstarszą budowlą na wzgórzu jest Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja. Pięciokondygnacyjna, podpiwniczona wieża Kopernika stanowi najstarszy element fortyfikacji. W gotycko – barokowym dawnym pałacu biskupim zwiedzimy ekspozycję prezentowaną przez Muzeum Mikołaja Kopernika. Również miejscem ekspozycji muzealnej jest dzwonnica zwana wieżą Radziejowskiego, w której prezentowane jest wahadło Foucaulta. Z tarasu widokowego dzwonnicy możemy podziwiać panoramę Fromborka i Zalew Wiślany. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzieńPo śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Pieniężna. Gotycki zamek kapituły warmińskiej zbudowany został na planie trapezu, lecz do dziś zachowały się tylko fragmenty dwóch skrzydeł. Pozostałością po gotyckiej farze jest dolna część wieży XIX-wiecznego kościoła. Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów może się poszczycić najbogatszą i najlepiej opracowaną kościelną kolekcją w Polsce. Kolejnym miejscem będzie Lidzbark Warmiński. Od połowy XIV w. miasto zostało obrane na siedzibę biskupów warmińskich, a w widłach Łyny i Symsarny zaczęto budowę murowanego zamku, który miał pełnić również funkcje obronne. Otoczony murem i fosą, z przedzamczami gospodarczymi i wieżami przez lata był wygodną i pełna przepychu siedzibą dla biskupów. Lidzbarska kolegiata św. Piotra i Pawła powstała w połowie XIV wieku w miejscu starszej, drewnianej bazyliki. W sąsiedztwie kościoła zachowały się również zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
Cena zawiera przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.

Cena: 1

Kontakt:

  • adres email:

Wstecz

Ilość wyświetleń: 88
Nie zapomnij powołać się na serwis ogloszenia.debica.pl
Inne ogłoszenia z kategorii: Wczasy
Inne ogłoszenia tego użytkownika (34 ogł.):


Korzystając z serwisu www.ogloszenia.debica.pl akceptujesz jego regulamin!
Copyright © 2005 - 2021 ogloszenia.debica.pl